گله حسن سمندری از مسئولان موسیقی مشهدحسن سمندری پیش از این به شهر آرا گفته بود از پس هزینه های درمان دخترش برنیامده و به ناچار دوتار یادگار پدرش را فروخته است. او به تازگی در گفتگو با ایلنا درباره حال وروز و وضعیت زندگی اش در یکی دو سال گذشته نیز گفته است: <<واقعا نمی دانم چه بگویم و چگونه بگویم که مسئولان صدای مرا بشنوند. متأسفانه صدای ما به جایی نمی رسد و اگر هم شنیده شود، نتیجه ای ندارد.>>

به گزارش شهرآرانیوز - حسن سمندری، فرزند استاد غلامحسین سمندری، که دغدغه اش تداوم موسیقی خراسان و باخزر است، این روز ها در ناامیدی و بی انگیزگی به سر می برد و در عرصه موسیقی هم فعالیت نمی کند. او چندی پیش پسرش و به تازگی نیز دختر جوانش را بر اثر بیماری از دست داده است. او پیش از این به شهر آرا گفته بود از پس هزینه های درمان دخترش برنیامده و به ناچار دوتار یادگار پدرش را فروخته است. او به تازگی در گفتگو با ایلنا درباره حال وروز و وضعیت زندگی اش در یکی دو سال گذشته نیز گفته است: <<واقعا نمی دانم چه بگویم و چگونه بگویم که مسئولان صدای مرا بشنوند.

مقالات بیشتر:آموزشگاه دف غرب تهران

متأسفانه صدای ما به جایی نمی رسد و اگر هم شنیده شود، نتیجه ای ندارد. زندگی من از ۲ سال قبل تاکنون خیلی سخت تر شده است، چون با فاصله ای کوتاه ۲ فرزندم را از دست دادم. پسرم سرباز بود و پارسال پس از پایان خدمت در سن بیست ودوسالگی در دریا غرق شد و از دنیا رفت.

پس از این اتفاق، کمی بعد و هم زمان با تعطیلات عید نوروز بهاره، دختر بزرگم که ۲۷ سال داشت، کلیه اش را از دست داد و درگیر بستر و بیماری شد. این مشکلات به کنار، بیماری کرونا هم ۲ سال است زندگی مرا سخت تر از قبل کرده است، به این دلیل که هیچ فعالیتی در عرصه موسیقی نداشته ام.>> او همچنین تاکید کرده است: <<در ۲ سال گذشته مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی سراغی از من نگرفته اند و حمایتی هم وجود نداشته است. حتی پس از این همه دشواری و مصیبتی که از سر گذراندم و بخش هایی از آن رسانه ای شده است، جویای حالم نشده اند. من از هیچ کس گله ای ندارم، اما از مسئولان موسیقی مشهد واقعا گله مندم.

زمانی که جوان تر بودم آن ها از من می خواستند در جشنواره ها حاضر شوم و من هم این کار را می کردم. من کسی نیستم، به مردم تعلق دارم و برای آن ها و با آن ها زندگی می کنم و برای هنردوستان نفس می کشم. واقعا حقم نیست که تا این حد به من بی توجهی و بی مهری شود. مدتی قبل استاد محمدرضا درویشی با یکی از مستندسازان تماس گرفته و از او خواسته بود درباره من مستندی تهیه کند. آقای درویشی به آن مستندساز گفته بود هیچ می دانی حسن آقا تخم دوزرده موسیقی استان خراسان است؟! واقعا راضی بودم فردی که الان هستم نباشم، اما زن و بچه ام از امکانات اولیه زندگی برخوردار باشند.>>

نقش رسانه ملی در شناخت موسیقی و پیامدهای فرهنگی آن

انتقادات صریح یک تهیه‌کننده موسیقی از دولت «تدبیر»/ کمرمان شکست!

نوشته‌های ویرجینیا وولف آیینه‌ تمام‌نمای موسیقی معاصر

استفاده از ادوات موسیقی در بهشت زهرا(س) از گذشته ممنوع بوده است

تولیدات اختصاصی مرکز موسیقی صداوسیما برای انتخابات

اولین آلبوم رسمی امیر عظیمی ۱۹ تیر منتشر می شود

ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام مجازی شد

موسیقی ,گفته ,تازگی ,اش ,پیش ,نیز ,است او ,به تازگی ,و به ,در گفتگو ,گفتگو با ,ناچار دوتار یادگار ,درمان دخترش برنیامده
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ
آخرین جستجو ها